DW Jaś – Szklarska Poręba

DW Jaś – Szklarska Poręba

Atrakcje Regionu

Szklarska Poręba - DW Jaś

Okolica i atrakcje regionu

Atrakcje regionu

Dom Wczasowy "Jaś" zlokalizowany jest w malowniczej, spokojnej i najstarszej dzielnicy miasta - Szklarskiej Porębie Dolnej przy węźle karkonoskich szlaków turystycznych.Jest to świetna lokalizacja dla osób szukających ciszy i spokoju, spacerowiczów – przy szlakach turystycznych (m.in.: Magiczny Szlak Ducha Gór, dwie malownicze pętle Szlaku Walońskiego).W pobliżu nowo otwarty Tygiel Waloński, Lipa Sądowa, Złoty Widok, Chybotek, Muzeum V. Hoffmana, Zbójeckie Skały, sztolnie, Zakręt Śmierci, Muzeum Ziemi, Czerwona Jama, Muzeum Energetyki, Chata Walońska ze szlifiernią kamieni szlachetnych, mennicą i płuczkami, Orla Skała z kaplicą walońską, Leśna Huta czy Wodospad Szklarki (20 minut!). Blisko do Parku Dinozaurów z kinem 5D oraz Wioski Indiańskiej

  • 7 km

Wodospad Kamieńczyk

Wodospad Kamieńczyk to imponujący wodospad w Szklarskiej Porębie. Jest on jednym z największych i najpiękniejszych wodospadów w Karkonoszach. Wodospad ma wysokość około 30 metrów i jest otoczony pięknymi krajobrazami. Do wodospadu można dotrzeć szlakiem turystycznym, który jest dobrze oznakowany i łatwy do pokonania. Kamieńczyk jest czynny przez cały rok i stanowi popularne miejsce wypoczynku i rekreacji dla turystów. Wodospad jest również popularnym miejscem do fotografowania i robienia pamiątkowych zdjęć.

  • 10 km

Szrenica

Jest to jedna z najwyższych gór w Karkonoszach, sięgająca ponad 1370 metrów n.p.m. Szrenica jest popularnym miejscem turystycznym ze względu na piękne krajobrazy i możliwość wędrówek i trekkingu. Na szczycie znajduje się schronisko. Ze Szrenicy można podziwiać panoramiczne widoki na okolicę.

  • 3 km

Wodospad Szklarki

Wodospad Szklarka to popularny punkt turystyczny w Szklarskiej Porębie, w Polsce. Jest to wodospad o wysokości ponad 13 metrów, który cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje piękno i dostępność. Można do niego dojść po ścieżce, która jest łatwa i przystępna dla wszystkich. Wodospad jest czynny przez cały rok i jest doskonałym miejscem do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i podziwiania piękna natury.

  • 3 km

Zakręt Śmierci

Zakręt Śmierci to popularna atrakcja turystyczna w Szklarskiej Porębie Nazwa ta pochodzi od trudnego i niebezpiecznego zakrętu na drodze, który znajduje się na trasie między Szklarską Porębą a Świeradowem Zdrój..Wspaniały punkt widokowy na panoramę Karkonoszy, miasto i Kotlinę Jeleniogórską.

  • 3 km

Karkonoski Park Narodowy

Park został utworzony w 1959 roku i jest jednym z najstarszych parków narodowych w Polsce. Obszar parku zajmuje około 57 000 hektarów i jest chroniony ze względu na swoje unikalne krajobrazy i bogactwo przyrody. W parku można znaleźć wiele różnorodnych ekosystemów, w tym lasy, kotliny, góry i rzeki. Karkonoski Park Narodowy jest również domem dla wielu rzadkich gatunków roślin i zwierząt. Park jest popularnym miejscem turystycznym i oferuje wiele szlaków turystycznych i tras rowerowych, które pozwalają odkrywać jego piękno.

Zobacz wszystkie atrakcje naszej okolicy